Folia do książek PelloPlast wciąż jest nowością na polskim rynku, z tego powodu postanowiliśmy zebrać najczęstsze i najbardziej nurtujące pytania dotyczące jej użytkowania.

Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

Czy folia jest droga?

Folia Pelloplast mimo ceny wyższej niż folia tradycyjna jest prawdziwą inwestycją. Cena owinięcia książki o standardowych rozmiarach nie przekracza jednej złotówki, a sama książka jest owijana tylko jeden raz. Dzięki temu folia samoprzylepna PelloPlast jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem – oszczędzasz pieniądze oraz czas nie musząc już nigdy zmieniać okładki.

Naszą folię posiadamy też w wielu rozmiarach, które różnią się od siebie cenowo. Dzięki temu każdy z klientów może znaleźć idealną dla siebie opcję. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania pełnej oferty.

 

Czy przy folii jest dużo pracy?

Nie. założenie folii jest banalnie proste. Po kilku powtórzeniach cały proces nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty. Rolka folii jest lekka i poręczna, a do jej obsługi będziesz potrzebować tylko nożyczek i linijki. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu instruktażowego.

 

Dlaczego mam wybrać folię samoprzylepną PelloPlast? / Po co w ogóle folia?

Nasza folia jest wręcz niezbędna do tego, żeby książki żyły dłużej. Zachowuje ich wygląd oraz chroni je przed kurzem, wilgocią i promieniami UV. Księgozbiory przez wiele lat wyglądają jak nowe co ma ogromny wpływ na wybór książki przez odwiedzających bibliotekę. Współczesny czytelnik kupuje i wypożycza oczami. Dlatego ładna, estetyczna okładka przyciągnie wzrok zarówno dorosłych jak i dzieci.

 

Czy folia do książek zagraża środowisku?

W przeciwieństwie do tradycyjnej folii, którą należy cyklicznie wymieniać, folia PelloPlast zostaje nałożona tylko raz, dzięki czemu zmniejszamy ilość zużytego plastiku do minimum.

Jednocześnie wciąż chronimy książkę przed zużyciem, skuteczniej niż przy foliach starszych generacji, dzięki temu ten sam tom służy czytelnikom o wiele dłużej i później trafia do utylizacji.

 

Co z utylizacją?

Nie powinno być problemu z oderwaniem folii od okładki. W takim przypadku książkę wrzucamy na makulaturę, a folie traktujemy jako zwykły plastik. Jeżeli jednak zdarzy się, że folia nie będzie chciała się oddzielić po prostu oderwij okładkę. Jest ona traktowana w ten sam sposób jak kartony po mleku lub soku.

 

Nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie?

Serdecznie zachęcamy do kontaktu i odwiedzenia naszej strony na Facebooku.