Jeżeli zastanawiasz się jak okleić książkę folią samoprzylepną PelloPlast – nie musisz już dłużej szukać. Jest to banalnie proste, potrzebujesz jedynie nożyczek oraz linijki lub rakli. Wystarczy odrobina wprawy, a cały proces nie będzie Ci zabierał więcej niż 2 minuty.

Jak okleić książkę folią samoprzylepną - potrzebujesz jedynie folii, książki którą chcesz owinąć linijkę oraz nożyczki.

Na naszej stronie znajdziesz film instruktażowy z całego procesu oklejania książki.

Teraz przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces owijania:

1. Przygotuj książkę, którą chcesz zabezpieczyć. Upewnij się, że okładka jest wyczyszczona z kurzu i nie znajdują się na niej naklejki ze sklepu lub od wydawcy, których nie chciałabyś widzieć na swojej półce.

2. Rolkę folii o wysokości najbardziej zbliżonej do wysokości książki (powinna być nieco wyższa – możesz bez problemu wybrać odpowiednią z naszej oferty) rozwiń na czystym blacie.

3. Za pomocą książki odmierz potrzebną długość folii na trzy części okładki (front, grzbiet, tył). Zostaw 8-10 centymetrowy zapas, aby z łatwością zawinąć folię wewnątrz książki.

4. Odetnij odmierzony arkusz folii (pomocna będzie miarka nadrukowana lewej stronie folii PelloPlast) i odsuń rolkę, tak aby nie przeszkadzała Ci w dalszej pracy.

5. Odłóż na bok książkę, po czym arkusz złóż na pół, aby zaznaczyć grzbiet.

6. Odklej papierową część od folii właściwej, nieco za zaznaczony grzbiet. Uważaj, aby nie zabrudzić strony klejącej.

7. Przyłóż i przyciśnij grzbiet książki do zaznaczonego środka arkusza, następnie połóż ją na nie klejącej połowie folii.

8. Chwyć krawędź części klejącej i powoli przyklej folię do książki używając linijki do wygładzenia.

9. Otwórz okładkę i odetnij narożniki folii oraz natnij ją przy grzbiecie książki.

10. Przyklej odstające fragmenty folii do wewnętrznej strony okładki.

11. Zamknij książkę i odwróć ją na drugą stronę.

12. Powtórz cały proces na odwrocie książki, następnie folię odstającą od grzbietu książki odetnij nożyczkami.

 

Na zakończenie, pamiętaj że w razie błędu nie musisz panikować. Masz kilka minut, aby zdjąć i poprawić folię zanim klej zaschnie i  stanie się ona integralną częścią książki.

 

Życzymy powodzenia, a w razie dodatkowych pytań, jak okleić książkę folią, zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszej strony na Facebooku.