Częstym pytaniem, które pojawia się od naszych obecnych i przyszłych klientów jest: jak utylizować folię samoprzylepną PelloPlast? Chcąc wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom w poniższym artykule postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na tę nurtującą kwestię. 

Kiedy pozbywamy się folii

 

Jedną z najważniejszych cech folii samoprzylepnej do książek PelloPlast jest jej jednorazowe użycie – raz owinięta książka zostaje z folią do samego końca. W związku z czym folie należy utylizować jedynie w momencie kiedy całkowicie pozbywamy się książki z księgozbioru. 

 

Jak ściągnąć folię z okładki

 

Kiedy książka przestaje nadawać się do użytkowania należy w miarę możliwości oddzielić folię od okładki. Nie zawsze jednak jest to możliwe, w takim wypadku całą okładkę wraz z folią oddzielamy od reszty książki. 

Jak segregować folię 

 

Zużytą folię samoprzylepną PelloPlast zawsze umieszczamy w koszu przeznaczonym do odpadów plastikowych. Nawet folię sklejoną trwale z tekturą okładki możemy umieścić w tym samym miejscu – traktujemy ją tak jak karton po mleku. 

 

Folia a ekologia

 

Mimo potrzeby utylizacji folii, możemy zapewnić, że jest ona najbardziej ekologicznym wyborem dla Państwa biblioteki. Folii PelloPlast, w przeciwieństwie do standardowej nieprzylepnej folii, wcale nie trzeba wymieniać. Zostaje ona na okładce przez całe życie książki, dzięki czemu zamiast pozbywać się plastiku raz do roku lub częściej wystarczy pozbyć się go przy całkowitym końcu użytkowania książki. Jednocześnie wciąż chronimy książkę przed zużyciem, skuteczniej niż przy foliach starszych generacji, dzięki temu ten sam tom służy czytelnikom o wiele dłużej i później trafia do utylizacji. Folia PelloPlast nadaje się do całkowitego recyklingu oraz nie szkodzi środowisku dzięki nietoksycznemu kleju na bazie wody.

Jeśli jednak chcą Państwo zamienić bibliotekę w przestrzeń całkowicie ekologiczną chcemy serdecznie przedstawić naszą BIO Folię. Jest to nasz alternatywny produkt stworzony specjalnie z myślą o środowisku naturalnym, oznaczony certyfikatem I’m Green. 

 

W razie pytań zapraszamy serdecznie do naszego formularza kontaktowego oraz na stronę Facebook: “Książki – Warto Je Chronić