Od poniedziałku 21.02 do naszej oferty wróciły taśmy naprawcze do papieru ASLAN. Jest to produkt, dzięki któremu bez problemu dasz radę naprawić nie tylko każdą rozerwaną stronę w książce czy zniszczone dokumenty, ale również ważne zdjęcia z rodzinnego albumu czy mapy.

 

Czym są taśmy naprawcze ASLAN

 

Wszyscy byliśmy w sytuacji, w której przez przypadek rozerwaliśmy stronę, albo widzieliśmy jak robi to dziecko. Niejednokrotnie książki zwracane do biblioteki wyglądają jak po walce z psem lub niezadowolonym z przebiegu historii czytelnikiem. 

W takich sytuacjach mogliśmy tylko załamać ręce, teraz to się zmieni. Taśma naprawcza ASLAN sprawia, że książki żyją zdecydowanie dłużej. Wystarczy kilka chwil i wygląda ona jak nowa. Dzięki temu “zabiegowi” nie trzeba się martwić zużyciem i zbyt szybką utylizacją zniszczonych tomów. Dzięki swojej poręczności używać jej może każda osoba przy własnym biurku.

Taśmy naprawcze do papieru ASLAN - opakowanie P 045 Taśmy naprawcze do papieru ASLAN - opakowanie P 025

 

Jak używać taśmy ASLAN?

 

Taśma do naprawy ASLAN jest niezwykle prosta w użyciu. Opakowanie posiada nożyk, dzięki któremu z łatwością odmierzysz potrzebną długość taśmy. Następnie wystarczy skleić rozerwany papier i gotowe – kartka wygląda jak nowa. Nasza taśma jest cienka i praktycznie niewidoczna dla czytelnika. Do naprawy potrzeba jedynie tyle miejsca ile zajmuje naprawiana książka. Dzięki klejowi o neutralnym pH odrestaurowanie jest całkowicie bezpieczne w użyciu oraz  chroni włókna celulozowe.

 

Jaką taśmę wybrać 

 

W naszej ofercie taśmy naprawcze do papieru ASLAN występują w dwóch rodzajach  – P025 oraz P045. Jeżeli zastanawiasz się, która taśma najlepiej poradzi sobie z twoim problemem – już tłumaczymy. 

P025 to taśma przezroczysta – przeznaczona do stron z tekstem, wtapia się w kartkę i pozostaje niewidoczna dzięki czemu litery są tak samo wyraźne, a czytelnik nie ma żadnego problemu z odczytaniem znajdujących się pod taśmą słów. Zaaplikowana nie tworzy cieni i przebarwień, nie ulega starzeniu i nie żółknie.

P045 to z kolei bardzo mocna, trwała taśma biała, najlepiej sprawdzająca się z większymi uszkodzeniami takimi jak luźne kartki czy naderwany grzbiet książki. Nie ulega starzeniu i nie przebarwia się z czasem.

 

Dobrze wiemy, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego polecamy naszą folię samoprzylepną PelloPlast, która skutecznie uchroni książki od zniszczenia. Wspólnie z taśma naprawczą ASLAN stworzą idealny zestaw naprawczy dla Twojej biblioteki.

 

Zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszej strony na Facebooku “Książki – Warto Je Chronić